С успеха си южноамериканците си осигуриха участие във финалната четворка, която ще се играе следващия петък и събота във Варна. Наставникът на България Пламен Константинов направи две промени в стартовия състав в сравнение с вчерашната среща, като извън стартовата шестица останаха контузеният Тодор Скримов и Виктор Йосифов, съобщи БТА.

За домакините мача започнаха Станислав Петков, Андрей Жеков, Светослав Гоцев, Владимир Николов, Теодор Тодоров, Николай Пенчев и либеро Теодор Салпаров.

България започна отлично срещата и набързо успя да поведе в резултата. Блокадата на България бе на ниво, а началният удар на националите ни затрудняваше максимално гостите. При първото техническо прекъсване домакините водеха с 4 точки - 8:4. След 10:6 за домакините отборът на Аржентина успя да реализира 5 поредни точки и не само изравни резултата, но и поведе в гейма. Българите изравниха при 11:11, но гостите отново реализираха три поредни точки и поведоха с 14:11. При второто техническо прекъсване резултатът бе 16:12 за Аржентина. При резултат 19:15 за гостите в игра за домакините на мястото на Андрей Жеков влезе Любомир Агонцев. До края на първия гейм аржентинците показаха отлично изпълнение на начален удар и игра на мрежата и заслужено спечелиха тази част с 25:19.

Гостите започнаха много добре втората част и успяха да поведат с 3:0, при реализацията на точката обаче топката удари в лицето Теодор Тодоров и той бе заменен от Виктор Йосифов. Домакините успяха да изравнят при 5:5 най-вече заради отличната си игра на блокадата. Последваха нови две равенства, а при първото техническо прекъсване Аржентина водеше с 8:7. След прекъсването последваха три равенства в резултата, след което гостите поведоха с 2 точки - 12:10. Домакините веднага изравниха при 12:12, но при второто техническо прекъсване преднината отново бе за Аржентина - 16:14. След прекъсването отборът на гостите бе по-добре организиран, домакините допуснаха няколко грешки и Аржентина успя да поведе с 5 точки при 21:16. След 18:22 за гостите, домакините показаха характер и успяваха максимално да затрудняват южноамериканския тим при посрещането и реализираха 4 поредни точки за равенство при 22:22. Последваха нови две равенства, но в крайна сметка България успя да спечели гейма с 26:24 и изравни резултата в мача.

През третия гейм гостите отново започнаха доста по-добре и успяха да поведат с 5:1. Домакините успяха да намалят изоставането си, но при първото техническо прекъсване Аржентина водеше с 8:5. До второто техническо прекъсване гостите успяваха да поддържат преднината си и независимо от няколко добри отигравания на националите ни Аржентина водеше с 16:13. След 16:14 за гостите те успяха да реализират 4 поредни точки и се откъснаха с 6 точки напред в резултата - 20:14. До края на гейма аржентинците нямаха проблеми и взеха третата част с 25:17.

След две равенства в началото на четвъртата част, последното при 4:4, гостите реализираха четири поредни точки и при първото техническо прекъсване водеха с 8:4. След прекъсването аржентинците показаха много добра игра на мрежата, а началният им удар успяваше да затрудни доста посрещането ни. В резултата на това гостите поведоха със 7 точки при 14:7, а при второто прекъсване водеха с 16:9. До края на четвъртия гейм гостите нямаха особени проблеми и взеха частта с 25:18 и съответно мача с 3:1, с което си осигуриха участие във финалите на втора дивизия на Световната лига.

Българският национален отбор среща Белгия на полуфиналите в борбата за промоция в елитната дивизия на Световната лига.

Мачът e на 10 юли в зала "Конгресна" в Двореца на културата и спорта във Варна.

Вторият полуфинал е между Аржентина и Франция.