"Червените" паднаха от "Спартак Плевен" с 0:1 в контролна среща.

Около 4000 зрители изпълниха трибуните на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен, любопитни да видят "новия" ЦСКА.

"Армейските" ултраси създадоха празнична атмосфера, но през второто полувреме показаха и тъмната си страна, като се сбиха помежду си.

Старши треньорът на "червените" Христо Янев заложи на следната стартова единайсеторка:

Стоян Колев, Ангел Грънчов, Божидар Чорбаджийски, Кирил Динчев, Милен Кикарин, Йордан Йорданов, Борис Галчев, Димитър Панталеев, Павел Головодов, Григор Долапчиев, Преслав Йорданов.

Първата голова възможност в мача се откри пред ЦСКА. В 11-а минута новият капитан на "червените" Борис Галчев пусна извеждащ пас към дошлия от "Миньор Перник" Димитър Панталеев, но ударът на последния не намери целта.

"Спартак" поведе в 25-а минута с попадение на Стефан Христов, който пусна топката покрай плонжа на вратаря Стоян Колев след асистенция на Васил Шопов.

След почивката Христо Янев смени изцяло състава и на терена за ЦСКА излязоха Анатоли Господинов, Александър Бранеков, Емил Грозев, Кирил Динчев, Виктор Райчев, Иво Иванов, Владислав Узунов, Николай Цветков, Александър Александров, Радой Божилов, Костадин Хазуров.

В 60-а минута "Спартак" бе близо до втори гол, но резервният страж Анатоли Господинов спаси удар на Цветомир Тодоров.

Малко по-късно феновете на ЦСКА спретнаха меле край една от вратите. Размениха си юмруци и шамари, като не стана ясно каква е причината за напрежението между ултрасите.

ЦСКА можеше да изравни в 79-а минута, но Александър Александров прати топката с глава в аут от 2-3 метра след центриране от дясно на Кирил Динчев.

Следващата контрола на "червените" е във вторник срещу втория отбор на "Литекс".

Христо Янев: Доволен съм от старанието