Еден Азар откри резултата в полза на лондончани още в 10-та минута, но с голове на Луис Суарес и Сандро каталунците постигнаха пълен обрат до 66-та минута. Грешка на вратаря на "Барса" Жорди Масип позволи на Гари Кейхил да изравни в 85-та минута и да прати мача в дузпи.

При изпълненията от бялата точка Халилович удари горната греда, а Тибо Куртоа отрази изстрела на Жерар Пике, преди Лоик Реми да вкара победната дузпа за "Челси", предаде БГНЕС.

По този начин отборът на Жозе Моуриньо записа втори пореден успех с дузпи, след като преди няколко дни стори това срещу ПСЖ, докато "Барселона" регистрира втора загуба от английски тим на американска земя, след поражението от "Манчестър Юнайтед" с 1:3 в Сан Хосе.