"Червените" бяха символични гости в мача, който се игра на стадиона в столичния квартал "Надежда". ЦСКА имаше пълно превъзходство, но дузина пропуски пред вратата на ихтиманци запазиха нулевото равенство до почивката, предаде БТА.

С неточен мерник се отличи Костадин Хазуров, а най-чистото положение пропиля юношата Павел Головодов, който на празна врата от 4-5 метра стреля в аут. След почивката логиката надделя и ЦСКА стигна до убедителен успех.

Капитанът Борис Галчев откри резултата след асистенция на Преслав Йорданов в 63-а минута. В 72-а минута "Ботев" остана в намален състав след втори жълт и червен картон на Георги Барбов.

Четири минути преди края Преслав Йорданов покачи на 2:0 с удар извън границата на наказателното поле. В добавеното време Галчев отбеляза втория си гол в мача, след като финтира защитник на "Ботев" и с прецизен удар оформи крайното 3:0.

ЦСКА е убедителен лидер в класирането с пълен актив от 12 точки и голова разлика 16:0.