В среща от четвъртия кръг "червените дяволи" загубиха с 1:2 като гости на "Суонси Сити".

През първата част домакините от Уелс имаха повече възможности за гол, като удар на Бафетимби Гомис в 27-ата минута се отби в страничната греда на вратата, пазена от Серхио Ромеро.

В 48-ата минута Юнайтед поведе в резултата с удар отблизо на Хуан Мата, който се възползва от центриране на Люк Шоу. Само 13 минути по-късно Гулфи Сигурдсон центрира и Андре Аю с глава отблизо възстанови равенството.

Домакините от Уелс се добраха до победата в 66-ата минута чрез Гомис, който получи пас от Аю и се измъкна от защитата на гостите, шутирайки по земя във вратата на Юнайтед за крайното 2:1.

След това поражение Манчестър Юнайтед остава на пето място в класирането със 7 точки, докато Суонси Сити е на четвърта позиция с една точка повече.