Джокович победи 52-ия в световната ранглиста Андреас Хайдер-Маурер (Австрия) с 6:4, 6:1, 6:2 за 91 минути. Сърбинът нямаше никакви проблеми в двубоя, в който спечели 14 от последните 17 гейма, предаде БТА.

Вижте снимки>>>

"Играх наистина добре", коментира Джокович след мача. Това беше негова 29 поредна победа във втория кръг на турнир от Големия шлем. Джокович ще играе в третия кръг с Андреас Сепи (Италия), който отстрани Теймураз Габашвили (Русия) с 3:6, 6:3, 7:6(3), 6:1.

Защитаващият титлата си от миналата година Марин Чилич (Хърватия) също продължава напред в турнира след успех над Евгени Донской (Русия) с 6:2, 6:3, 7:5 за 1:54 час. Номер 9 в схемата Чилич наниза 19 аса срещу Донской, който е 139-и в света.

"Този корт е много специален за мен, връща ме към невероятни спомени. Тренирал съм цял живот, за да спечеля титла от Големия шлем, а сега съм в позиция да я защитавам", каза 26-годишният хърватин.

Бившият номер 1 и двукратен шампион от 2010 и 2031 година Рафаел Надал (Испания) надделя над Диего Шварцман (Аржентина) със 7:6(5), 6:3, 7:5 за 2:41 часа и се класира за третия кръг. Испанецът направи шест пробива в двубоя и допусна три. Двамата завършиха с по 40 непредизвикани грешки. Надал, който има 14 титли от Големия шлем, изоставаше с 3:5 в тайбрека на първия сет, но спечели последните четири точки в него.

"Да вземе първата част беше много, много важно", каза испанецът след мача. Следващият съперник на Надал е Фабио Фонини (Италия), който победи Пабло Куевас (Уругвай) с 6:3, 6:4, 6:4.

Седмият поставен Давид Ферер (Испания) отстрани Филип Крайнович (Сърбия) със 7:5, 7:5, 7:6(4). Номер 10 Милош Раонич (Канада) се наложи над Фернандо Вердаско (Испания) с 6:2, 6:4, 6:7(5), 7:6(1).