"Червените дяволи" бяха начело във Висшата лига през този уикенд, но сега са на трето място, след като имат 16 точки. Толкова е активът и на "артилеристите", но те са с по-добра голова разлика в сравнение с "Юнайтед".

"Арсенал" взе аванс още в шестата минута чрез Алексис Санчес, който се разписа с пета след остро центриране на Месут Йозил. Само минута по-късно германският национал Йозил вкара втори гол за домакините след удар от близка дистанция.

В 20-ата минута отново чилиецът Санчес реализира третото попадение за "Арсенал" след самостоятелен пробив. "Червените дяволи" опитаха до променят резултата, но пропуски направиха Уейн Рууни, Бастиан Швайнщайгер и Антони Марсиал.

След почивката домакините имаха нови шансове да вкарат четвърти гол във вратата на "Юнайтед". Лондончани загубиха с 2:3 у дома срещу "Олимпиакос" в груповата фаза на Шампионската лига по-рано тази седмица, а сега взеха важна победа в борбата за челните места в класирането.

В другата късна неделна среща от този кръг "Суонси" завърши наравно 2:2 у дома срещу "Тотнъм". Кристиан Ериксен се разписа на два пъти за "шпорите" след прецизни изпълнения на пряк свободни удари.

Андре Айю и автогол на звездата Хари Кейн на два пъти дадоха аванс в полза на уелския отбор. "Тотнъм" остава на осмо място във временното класиране с 13 точки, докато "Суонси" има три точки по-малко от днешния си противник и остава в средата на подреждането във Висшата лига.