"Лъвовете" разгромиха Германия с 3:0 гейма (25:20, 25:17, 25:20).

Пред 13 000 български фенове в "Арена Армеец" отборът на Пламен Константинов изигра много силен мач с агресивни сервиси, силна блокада и непримирима защита, която напълно обърка плановете на бронзовия медалист от Световното първенство в Полша през миналата година.

Наказателната акция над селекцията на Витал Хейнен, който сравни България със своя съпруга заради честите си посещения в нашата страна, продължи точно 96 минути, съобщи novsport.

По-рано днес в нашата група "А" Холандия надигра Чехия с 3:1 гейма и подгря "Арена Армеец" за шоуто на "лъвовете".

Всички мачове от нашата група ще се играят в "Арена Армеец".

За първи път от 34 години насам България е домакин на европейския шампионат, съвместно с Италия.

В събота от 20:30 България среща Чехия, а в неделя от 20:45 "лъвовете" играят срещу Холандия.

Първият в групата отива директно на четвъртфинал, вторият и третият отиват на плейоф за участие в четвъртфинал, последният отпада.