В мач от 16-ия кръг "армейците" победиха като гост тима на "Миньор Перник" с 3:0. По този начин "червените" продължават да са убедителен лидер в класирането с пълен актив от 48 точки, информира БГНЕС.

Николай Цветков даде преднина на ЦСКА в 22-ата минута, след асистенция на Момчил Цветанов. До края на полувремето играчите на Христо Янев пропуснаха да удвоят аванса си. След почивката обаче превъзходството на "армейците" се материализира в нови две попадения. Само четири минути след подновяването на играта централният нападател на ЦСКА Преслав Йорданов реализира за 2:0.

В 51-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Виктор Софрониев получи втори жълт картон и напусна преждевременно срещата.

До края на двубоя гостите от София стигнаха и до трето попадение. В негов автор се превърна играещият много силно в този мач Момчил Цветанов, който оформи крайното 3:0 в 69-ата минута.