За Норвегия това е втори успех за деня, след като по-рано триумфира и в новата дисциплина индивидуална смесена щафета.

Кая Николайсен и Ларс Хегле Биркеланд финишираха за 36.27,3 минути с една наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона. В смесената щафета на 2 по 6 км. и 2 по 7.5 км. норвежците в състав Фани Хорн Биркеланд, Тирил Екхоф, Йоханес Бьо и Тарей Бьо изминаха дистанцията за 1:11:42.6 час, без наказателна обиколка и използваха 9 допълнителни патрона.

На 33.6 секунди и със 7 допълнителни патрона на второ място се класираха биатлонистите на Германия. На трета позиция остана щафетата на Чехия на 1:11.5 минута с 11 допълнителни патрона.

България в състав Стефани Попова, Десислава Стоянова, Димитър Парталов и Димитър Герджиков завърши на 19-о място с 8 допълнителни патрона, като Герджиков на четвърти пост беше задминат с обиколка от Тарей Бьо, информира БТА.

Световната купа по биатлон продължава с индивидуалната дисциплина на 20 км. за мъже в сряда.