"Червените", които в този мач играха с резервните си черни екипи, демонстрираха пълно превъзходство срещу кандидата за "А" група, като победата можеше да бъде и по-изразителна.

Мачът на стадион "Българска армия" започна с минута мълчание в памет на големия защитник Трифон Иванов, който вчера почина на 50-годишна възраст.

Станислав Маламов даде начало на головата серия на стадион "Българска армия" с попадение в 14-а минута. Този резултат се запази до края на полувремето, а "армейците" вкараха останалите 5 гола в рамките на 20-ина минути след почивката.

В 55-а минута Момчил Цветанов излезе сам срещу вратаря и хладнокръвно реализира за 2:0. Пет минути по-късно Николай Цветков направи 3:0. Последваха три бързи гола в рамките на четири минути между 68-а и 72-а на Петър Витанов, Александър Александров и Николай Цветков.

Реферът показа три червени картона в мача - два за "Дунав" на Атанас Атанасов и Будинов и един за ЦСКА - на Кирил Динчев.

Двата отбора обаче доиграха мача в пълен състав, като на място на изгонените влязоха други играчи.