Мохадем Салах откри резултата в полза на "Рома" в 6-а минута, а "Дженоа" обърна за 2:1 след попадения на Панайотис Тахцидис (13') и Леонардо Паволети (65').

"Принца на Рим" влезе на терена в 59-а минута и отново показа, че има още какво да даде на любимия си тим. В 77-а минута Тоти изравни за 2:2 с топовен удар от фаул и даде начало на обрата. Малко по-късно отново 39-годишният ветеран стреля мощно от пряк свободен удар, но този път вратарят успя да спаси.

Три минути преди края Един Джеко върна топката към Стефан Ел Шаарауи, който от движение прати топката за трети път във вратата на "Дженоа".

С победата "Рома" запази шансове за второто място, като води с точка пред "Наполи", който по-късно може да си върне втората позиция при победа над "Аталанта", предаде БТА.