Преди седмица при повторния дебют на сърбина начело на "сините" те загубиха от "Славия" с 0:1 на "Герена", а днес записаха ново поражение в последния си мач за сезона, съобщи БГНЕС.

Двубоят на стадион под Аязмото започна добре за гостите, които откриха резултата в 29-та минута чрез Георги Костадинов. След почивката обаче домакините стигнаха до пълен обрат само в рамките на 5 минути. В 64-та минута Елиаш изравни, а малко след това бившият играч на "Левски" Иво Иванов оформи крайното 2:1.

В крайното класиране "Левски" завършва втори, а "Берое" - трети. "Славия" спечели дуела с "Локомотив Пловдив" за последното място, даващо право на участие в евротурнирите, след като победи "Монтана" с 3:1 у дома.

Йомов, Станкев и Стоев вкараха попаденията за "белите", а Сергей Георгиев отбеляза почетното попадение за "Монтана". В същото време "Локомотив Пловдив" взе гостуването си на "Пирин" в Благоевград с 2:1 и по този начин завършва сезона със същия актив като "Славия" - 49 точки.

Тимът на Александър Тарханов обаче има по-добри показатели в преките двубои и заради това заема 4-то място и печели последната квота за евротурнирите.