На старта на турнира в Белград (Сърбия) "трикольорите" паднаха с 1:3 (25:18, 20:25, 23:25, 20:25) срещу Иран в първия мач от група "F1", игран в зала "Пионир".

Воденият от селекционера Пламен Константинов състав отново поведе с 1:0 в геймовете, но отстъпи пред иранците. Това беше първият двубой между двата състава в Световната лига.

България започна силно срещу Иран и със стабилна игра в атака спечели първата част след 25:18. След това за трети път се получи срив, подобно на двубоите с Русия и Полша в Калининград през миналата седмица. Българите допуснаха множество грешки от начален удар, а и иранският отбор демонстрира по-стабилна игра в нападение и регистрира по-малко пропуски в сравнение с "трикольорите".

Иран победи последователно с 25:20, 25:23 и 25:20 и спечели срещата в сръбската столица след близо два часа игра.

Най-резултатен за победителите беше Мохaмeд Джавад Манавинеджад с 21 точки. Нападателят Цветан Соколов завърши с 19 точки за "лъвовете". Центърът Светослав Гоцев добави 11 точки за българския състав.

По-късно тази вечер играят домакините от Сърбия срещу Бразилия.

В събота вечерта България излиза срещу сърбите във втората си среща от турнира в Белград.