Димитров и Стан Вавринка (Швейцария) победиха драматично Доминик Тийм (Австрия) и Люка Пуий с 4:6, 7:6(2), 12-10 за 88 минути, съобщи БТА.

С успеха 25-годишният хасковлия заработи 7895 долара и 90 точки за световната ранглиста на двойки, а за място на четвъртфиналите двамата ще срещнат поставените под номер 8 Хенри Континен (Финландия) и Джон Пиърс (Австралия).

Димитров стартира с победа и участието си на сингъл тази нощ. Той надделя трудни с 5:7, 7:6(5), 6:4 над японеца Юичи Сугита. Следващият съперник на 40-ия в света българин е участващият с "уайлд кард" представител на домакините Денис Шаповалов.

17-годишният левичар Шаповалов, 370-и в класацията на АТА, в началото на месеца спечели титлата на юношеския "Уимбълдън".