Домакините стигнаха до изразителния успех с по два гола в полувремената. Франсис Нар откри резултата с прецизен изстрел извън границата на наказателното поле в седмата минута, а Божидар Краев увеличи преднината на "сините" в 20-ата.

Малко след почивката Антонио Аниете изпълни добре пряк свободен удар, но стражът на гостите Пламен Колев успя да отбие топката.

"Левски" направи резултата класически в 78-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Бабатунде Адениджи стреля с глава в гредата, топката се отби в крака на 20-годишния Илиас Хасани от гостуващия тим и влезе в мрежата. Крайното 4:0 оформи Аниете в 83-ата минута.

Това е трети пореден успех на "Левски" в шампионата.

"Сините" тръгнаха с равенства срещу "Монтана" и "Локомотив Пловдив", след което победиха "Лудогорец" и "Славия".

С днешната си победа тимът на Люпко Петрович се изкачи на второ място в класирането с 11 точки, две по-малко от тези на лидера "Дунав".

В шести кръг на 10 септември "Левски" гостува на "Нефтохимик", а "Верея" посреща "Монтана".