На полуфиналите каталунците, в чийто редици бе и българският национал Александър Везенков, победиха големия си съперник "Реал Мадрид" с 99:93.

20-годишният българин записа близо 4 минути игра, но не успя да запише точков актив. Двата тима изиграха страхотен двубой, който премина през редица обрати. След абсолютно равенство през първата част (26:26), във втората баскетболистите на Кралския на клуб успяха да вземат минимален аванс.

Началото на третата част отново бе за мадридчани, които дръпнаха напред в резултата. Последва обаче страхотна серия за каталунците, които осъществиха пълен обрат, като в края на тази четвърт водеха със 73:70. Надлъгването продължи и в последния период, като в крайна сметка победата остана за "Барселона" с 99:93.

Гардът на "синьо-червените" Тайрийс Райс бе над всички за своя тим, завършвайки с 30 точки и 6 асистенции. Друго ново попълнение на каталунците Виктор Клавер пък се отличи с 16 пункта и 7 борби.

За "Реал" Серхио Люл записа 27 точки, а 15 и 5 асистенции добави Руди Фернандес. Във финала, който е тази вечер, "Барса" ще срещне състава на Гран Канария.