"Артилеристите" реализираха и трите си гола през първата част, а през втората с лекота удържаха аванса си, предаде БГНЕС.

Резултатът откри Алексис Санчес в 11-ата минута. Чилиецът се възползва от много груба грешка на Гари Кейхил, отне топката от краката му и с лек прехвърлящ удар отбеляза за 1:0. Три минути по-късно "Арсенал" удвои аванса си. Ектор Бейерин се оказа зад отбраната на "Челси" и подаде към непокрития Тио Уолкът, който на празна врата реализира.

Преднината на домакините стана класическа в 40-ата минута, когато Месут Йозил и Алексис Санчес направиха показна контраатака и германският национал реализира с ефектен удар от воле.

С успеха възпитаниците на Арсен Венгер събраха 13 точки и изпревариха "Ливърпул" на третото място в класирането. "Челси" остава с 10 точки от първите си 6 мача, но отборът се свлече до осмото място в подреждането, губейки второ поредно дерби след това срещу "Ливърпул".