Юношеският национален отбор на България до 17 г. загуби от домакина Финландия U17 с 0:1 в последния си двубой от група 8 в Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2017, съобщи сайтът на БФС.   През първата част на стадион “Раахен Урхейлупуисту“ домакините опитаха натиск, като Христо Лалев трябваше да се намесва при ударите на Сухинен, Йокелайнен и Киуру. За България Митко Митков пробва на два пъти да реализира, но не намери целта.   В началото на второто полувреме Хамуд можеше да даде аванс на България, но стражът Хуутанен спаси.   В 55-та минута домакините откриха резултата чрез Юсиф Али.   Пет по-късно Гаврилов също пробва рефлексите на финландския страж, който отново запази мрежата си суха.   До края „лъвовете” натиснаха съперника, но не съумяха да стигнат до попадение.   В класирането България заема трето място с актив от една победа и две поражения. Победител в групата е Швеция с 9 точки, следвана от Финландия на втората позиция с 6. Грузия е на последно място без точка.   Тимът ни ще трябва да изкача развръзката в останалите групи, за да разбере дали ще намери място в Елитния кръг.   По силата на регламента първите два тима от общо 13-те групи, плюс петте трети отбора с най-добри показатели в мачовете срещу водачите в своя поток, продължават за Елитния кръг, който ще се проведе през пролетта на 2017 година.   Голмайстори: 0:1 Юсиф Али (55)   Жълти картони: Иво Димитров, Ияд Хамуд (България)   България U17: 1. Христо Лалев, 4. Ангел Каракашев (Веселин Весков, 28`- Кристиян Димитров, 61`), 16. Мартин Михайлов, 15. Валентин Иванов, 2. Иво Димитров, 7. Митко Митков, 10. Лъчезар Йорданов, 8. Стефан Гаврилов, 11. Ияд Хамуд (Преслав Боруков, 72`), 6. Илия Груев – к., 9. Джошкун Михайлов   Селекционер: Александър Георгиев   Финландия U17: 1. Хуутанен, 3. Ерола, 2.