Португалия изля гнева си върху скромния тим на Андора, отбелязвайки шест безответни гола в двубой от група В от квалификационния цикъл за Мондиал 2018. „Мореплавателите” стартираха кампанията със загуба, но в днешния двубой се реабилитираха пред собствена публика, като основна заслуга за това имаше звездата на тима Кристиано Роналдо, който вкара четири гола. Андре Силва пък вкара първия си гол с националната фланелка, а името си сред голмайсторите записа и Жоао Кансело с красив гол в края на първата част. Домакините  се хвърлиха в атака още с първия съдийски сигнал и след бърз щурм към вратата на Андора спечелиха корнер в първите секунди. Последва центриране на Куарешма, футболист на Португалия отклони с глава, но вратарят отби кълбото. В момента на изпълнение на корнера Роналдо бе дръпнат за фланелката и падна в наказателното поле, но бързо се изправи и засече отбитата от стража топка, отбелязвайки в 73-ата секунда от началото на мача. Само две минути по-късно звездата на домакините бе точен за втори път. Куарешма центрира отляво, Роналдо се измъкна от бранител и със скок насочи с глава топката в долния ляв ъгъл за 2:0. Доминацията на „мореплавателите” бе пълна, владеейки топката през 80% от времето, а единствената по-чиста възможност за Андора се откри в 12-ата минута, но Виктор Родригес стреля неточно. Добър удар на Роналдо бе спрян от негов съотборник в 25-ата минута, а няколко по-късно Фонте не успя да преодолее Гомес от малка да дистанция. Андре Силва бе близо до гол в 36-ата, но късметът и точността му убягнаха. Куарешма за пореден път направи отлично подаване, поставяйки топката на главата на Силва, който от 7-8 метра уцели напречната греда. В 44-ата минута Жоао Кансело получи отдясно и в близост до аутлинията от малък ъгъл опита да подаде, но вместо пас нанесе удар, който изненада Гомес и кълбото посети мрежата на Андора за трети път. Домакините започнаха втората част на високи обороти и в 47-ата Кристиано Роналдо отбеляза своя трети гол в мача.