Хърватия се наложи с 1:0 над Финландия в тежко гостуване и остана на върха в класирането на група „I” на световните квалификации в зона „Европа”.   Шахматистите бяха без голяма част от звездите си като Модрич, Ракитич, Ловрен и Пяца.   В 18-ата минута Крамарич отклони с глава центриране на задната греда на Симе Вършалко, а Марио Манджукич за всеки случай добута в мрежата за 1:0. Манджукич вкара четвъртия си гол само в рамките на четири дни.     Петнайсетина минути преди края Иван Перишич можеше да сложи точка на спора, но ниският му удар след пробив срещна страничния стълб.   Иначе финландците положиха всички усилия да изравнят, но натискът им се ограничи до няколко мелета и блокирани удари на тежкия терен в Тампере. Скандинавците останаха на предпоследното място със само 1 точка.   Отборът на Анте Чачич събра 7 точки и върви уверено към Световното първенство през 2018 в Русия.   Украйна записа първи успех след 3:0 над дебютанта Косово и временно се изкачи до второто място с 5 точки.   Мачът се проведе в Краков, Полша, защото украинците не признават Косово за независима държава.   Първото положение дойде в 23-ата минута, когато от Коноплянка стреля ниско покрай далечния ъгъл.