Рома постигна ключова победа с 3:1 при визитата си на Наполи, на “Сан Паоло“ в дербито от осмия кръг на италианската Серия “А“ и така измести съперника от второто място в класирането. Нападателят на гостите Един Джеко вкара първите две попадения в срещата, а почетният гол за домакините бе реализиран от Калиду Кулибали. Наполи нямаше как да разчита на звездната си лятна покупка Аркадиуш Милик, който е аут за дълго заради травма, а без поляка нещата в предни позиции не вървяха. Първата част не предложи много интересни моменти, а гостите успяха да нанесат своя удар две минути преди края благодарение на грешка на съперника. Калиду Кулибали позволи твърде лесно Мохамед Салах да му отнеме топката на тъчлинията, последва пас на египтянина към Раджа Наинголан, който хитро пропусна за Един Дзеко, а той без проблеми откри резултата.