На своя "Емиратс" лондончани се наложиха трудно над гостуващия "Суонзи" с 3:2, докато тимът воден от Хосеп Гуардиола направи равенство с "Евертън" (1:1), информира БГНЕС.

Тио Уолкът даде солиден аванс от два гола за "артилеристите" с попадения в 26-ата и 33-ата минути. До края на първата част Гилфи Сигурдсон върна едно попадение за гостите, разписвайки се в 38-ата минута.

След почивката Месут Йозил отново върна двата гола аванс за лондончани, след като вкара в 57-ата минута след подаване на Алексис Санчес. Крайното 3:2 оформи влезлият като резерва Борха Бастон в 66-ата минута.

Домакините доиграха срещата с 10 души, след като в 70-ата минута опорният полузащитник Гранит Джака получи червен картон.