В Айтос завърши последният кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос за 2016 година. Пред над 20 000 зрители, хладно време и отлично трасе 73 пилота от България, Македония, Кипър, Гърция и Румъния дадоха най-доброто от себе си през състезателния уикенд.    Днешната надпревара беше открита от председателя на организационния комитет на Гран При България Румен Петков и кмета на община Айтос Васил Едрев.    В клас 65 кубически сантиметра Радостин Михайлов (Несебър Мото, КТМ) спечели двата състезателни манша, като и през двете пробягвания водеше сериозна битка за първото място с Мариус Канакис от Гърция. Трети в двата манша завърши Виктор Бориславов (Мото Спорт Варна, КТМ).    При МХ 85 първият манш спечели Димитър Грозданов (МХ Рейсинг Симитли, КТМ), който се движеше зад Николай Малинов (МСК Севлиево, Кавазаки), но 4 обиколки преди края Малинов спука задна гума и въпреки сериозният проблем, успя с по-бавна скорост да финишира трети, като едва в предпоследната обиколка беше изпреварен от Кристиян Иванов (НСА Моторспорт, КТМ). Плакетът на “Спорт тото” за най-бърза обиколка в квалификацията спечели Николай Малинов - 1:58.8 мин.   Във втория Малинов поведе колоната още от началото и убедително спечели, пред Грозданов и Иванов, за да се качи на второто място на подиума с актив от 45 точки за кръга. С 47 на първата позиция стъпи Димитър Грозданов, а Кристиян Иванов остана трети с 42.    В клас МХ 2 каращият в световния шампионат по мотокрос Иван Петров (МСК Севлиево, Хускварна) не успя да стартира на време в първия манш, защото се заклещи в стартовата бариера и излезе последен на трасето. Въпреки това стигна до второто място в манша, оставяйки само на 2 секунди от победителя Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ). Във втория манш Петров показа качествата си на елитен пилот и успя да победи с 42 сек. пред Халми и над минута пред третия Георги Георгиев (Текстил Рейсинг, Сузуки).