Отборът на Майнц победи гостуващия тим на Дармщад с 2:1 в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата.   Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, когато Де Блазис засече от близко разстояние подаване на Бусман отляво в наказателното поле.   Тимът на Дармщат получи правото да изпълни дузпа в самия край на първата част, но ударът на Антонио-Мирко Чолак от бялата точка отразен от вратаря на “карнавалния отбор“ Лосл.   В 56-ата минута 05 съумяха да удвоят преднината си, след като главният рефер отново отсъди 11-метров наказателен удар, този път в тяхна полза. Мали бе точен, правейки резултата 2:0 в полза на своя тим.   Силите на Дармщат в тази среща стигнаха само за почетно попадение, като и то бе отбелязано от дузпа, реализирана от Гондорф.