"Студентите" бяха догонващи в резултата в дълги периоди от мача, но в края на редовното време успяха да изравнят за 63:63, а в продължението наложиха волята си.

Гостите взеха първата част с 23:18, но "Лукойл" успя да изравни и на почивката резултатът бе 31:31. "Лукойл" продължи с колебливи изяви на полето и "Бней Херцлия" поведе с 5 точки след края на третата четвърт. Гостите бяха близо до победата, като водеха с 2 точки 5,2 секунди преди края на редовното време, но Павлин Иванов вкара два фаула за 63:63 и прати мача в продължение.

Баскетболистите на "Лукойл" играха значително по-освободено в добавеното време и след три поредни тройки на Павлин Иванов, Дани Гибсън и Максим Корниенко стигнаха до победата.

Павлин Иванов бе най-резултатен за успеха с 18 точки, а 16 добави Дани Гибсън. Корниенко се отличи с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 10 борби.

За гостите се отличи Карам Машур с 19 точки.

В следващия кръг на 25 октомври "Лукойл" гостува на "Стяуа" в Букурещ.