Лестър е на победа от фазата на елиминациите в Шампионската лига, след като запази 100-процентовия си актив с победа 1:0 над Копенхаген.   В не особено атрактивно първо полувреме, в което гостите доминираха, „лисиците” откриха. Грешка при изнасянето на топката позволи на Слимани да свали центриране и непокритият Марез чукна отблизо в 40-ата минута.   Домакините нямаха късмет да удвоят през втората част, когато беше свирена спорна засада на Ислам Слимани при негов гол с глава на добавка след греда.   Каспер Шмайхел направи изумително спасяване в добавеното време, когато от трудна позиция Корнелиус отправи изстрел към десния му ъгъл.     Копенхаген нямаше загуба в 23 мача във всички турнири – от 22 май насам.