Българският старши треньор Ивайло Петев дебютира в Шампионската лига снощи при домакинската загуба на Динамо (Загреб) с 0:1 от победителя в Лига Европа през последните три сезона Севиля. Хърватите не успяха да отправят нито един точен удар към вратата на испанския си съперник, но Петев беше доволен от представянето на възпитаниците си. “На 90-95 процента изпълнихме тактическия замисъл за този мач. Доволен съм от всички, които днес играха. Първото полувреме не беше добро. Показахме прекалено голям респект към Севиля. След почивката играхме по-добре, не допуснахме нов гол, а имахме шансове да изравним. Като цяло момчетата свършиха добра работа. Благодаря им. Попадението дойде след две последователни грешки. Първо не успяхме с пресата и съперникът получи прекалено голяма свобода, за да напредне и да центрира, а след това и позиционирането в наказателното поле не беше добро. Но това донякъде е нормално с оглед на противника, който имахме в този мач. Шампионската лига е най-силният турнир и всяка грешка се наказва. Трябва да си извадим поуките.