Отборът на Барселона разгроми Манчестър Сити с 4:0 в мач от група С на Шампионската лига. Двубоят със сигурност ще бъде запомнен от наставника на „гражданите“ Хосеп Гуардиола, който се завърна в стария си дом Камп Ноу, където бе донесъл на каталунците цели 14 трофея в периода между 2008 и 2012 година.   Първите три попадения в срещата отбеляза Лионел Меси, който се разписа в 17-ата, 61-ата и 69-ата минута, а Неймар добави още едно в 89-ата. Мачът обаче бе предрешен от червен картон на вратаря на Сити Клаудио Браво в 53-ата минута. В 73-ата резервата на Барса Жереми Матьо също бе изгонен след втори жълт картон. Неймар пък пропусна дузпа малко преди да успее да се разпише за 4:0.   Мениджърът на блаугранас Луис Енрике започна с най-доброто, докато в състава на англичаните Кевин Де Бройне бе предпочетен пред Серхио Агуеро, който остана на пейката.   Домакините доминираха през по-голямата част от първото полувреме, но в минутите преди почивката „небесно сините“ дадоха отпор, а в самия край на първата част Сити бяха и сериозно ощетени от главния арбитър, който трябваше да отсъди дузпа в тяхна полза заради игра с ръка на Люка Дин в наказателното поле.   Дин се появи като резерва още в началото на двубоя, заменяйки принудително Жорди Алба.   След сравнително спокойни встъпителни минути, се стигна до 17-ата, когато резултатът бе открит в полза на Барселона. Хавиер Масчерано се пребори за топката в близост до наказателното поле на британците и веднага намери Меси, който от своя страна напредна и комбинира с Иниеста в пеналтерията на тима от Манчестър.