Въпреки че на два пъти в мача "черешките" изоставаха с два гола, в крайна сметка тимът на Еди Хау стигна до успеха. В рамките на само две минути, между 20-ата и 22-ата, "Ливърпул" поведе с 2:0 след попадения на Садио Мане и Дивок Ориги.

Калъм Уилсън намали от дузпа в 56-ата минута, но само осем минути по-късно Емре Джан върна преднината от два гола за мърсисайдци след асистенция на Мане.

До края на срещата обаче домакините показаха невероятен дух и стигнаха до пълен обрат. Първо в 76-ата Раян Фрейзър вкара за 2:3, а три по-късно Стийв Куук изравни. Драмата стана пълна в 90-ата минута, при която централният бранител на "Борнемут" Нейтън Аке вдигна на крака зрителите на "Виталити Стейдиъм" с победен гол за крайното 4:3.