Марица (Пловдив) постигна дванадесетата си поредна победа от началото на сезона в женската Национална волейболна лига. Шампионките надиграха гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:12, 25:17, 28:26)* след 71 минути игра в зала Пловдивски университет. В първия гейм надмощието на домакините беше пълно. С перфектна Нася Димитрова край мрежата (4 атаки при 100% успеваемост и 3 точкови блокади) и с четири директни точки от линията за изпълнение на сервис Марица взе частта с категоричното 25:12. Димитрова продължи да бележи точка след точка и във втория гейм и историята почти се повтори. Този път обаче и началният удар на Розите проработи и допринесе с 6 аса към актива им за крайното 25:17 в полза на пловдивчанки. Третият гейм бе най-интересен. Старши-треньорът Иван Петков даде почивка на Габриела Цветанова и пробва схема със Силвана Чаушева като диагонал. И двата отбора започнаха да допускат повече брак в играта си, рязко намаляха точките от сервис и от блокада.