Тимът от Самоков е с актив от 27 точки, колкото има и "Академик Бултекс", който гостува на "Лукойл Академик" в мач от 19-ия кръг на редовния сезон.

"Рилски спортист" поведе с шест точки в първата четвъртина след серия от 8:2, а домакините имаха осем преднина на полувремето след тройка на Адриян Секулов преди сирената.

"Балкан" се върна в мача в края на третата част, когато поведе с точка след тройка на Травис Дейниълс, но първите пет за последната четвъртина бяха в полза на "Рилски спортист" и домакините повече не отстъпиха в резултата.

Девън Шелтън отбеляза 26 точки за Рилски спортист и спечели 11 борби, а Йордан Бозов записа 22 точки и седем асистенции. Дейниълс пък отбеляза 22 точки за Балкан и спечели девет борби.

Отборът от Ботевград е на пето място във временното класиране.