18 март 2017 Редактор: Юлиан Иванов
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Разочарованият Алексис Санчес
Тимът на "Уест Бромич Албиън" се възползва по най-добрия начин от проблемите в "Арсенал" в последно време и победи "топчиите" с 3:1 в мач от Висшата лига.

Играчите на Тони Пюлис изиграха много силен мач и благодарение най-вече на защитника Крейг Доусън, реализирал два гола, стигнаха до успеха, с който вече имат 43 точки и заемат осмото място в подреждането.

За "Арсенал" това е четвърта загуба в последните пет мача в първенството, а тимът може да се озове на шесто място, ако утре "Манчестър Юнайтед" победи "Мидълзбро".

Доусън откри резултата в срещата в 12-ата минута, когато се извиси над всички след центриране на Насер Шадли от корнер. Гостите обаче се върнаха сравнително бързо в мача, след като само 3 минути по-късно Алексис Санчес получи пас от дълбочина от Гранит Джака, залъга няколко бранители на "дроздовете" и с удар с десния крак матира Бен Фостър.

В 54-тата минута Тони Пюлис реши да освежи атаката си, пускайки в игра нападателя Хал Робсън-Кану. Уелсецът се нуждаеше само от 60 секунди, за да запише името си сред голмайсторите, пускайки топката покрай плонжа на падналия на земята Давид Оспина.

Крайният резултат бе оформен в 75-ата минута, когато Джеймс МакКлейн и Крейг Доусън повториха упражнението от първия гол, когато бранителят скочи най-високо при центриране от корнер и с глава вкара за 3:1.

До края на мача "Арсенал" опита да промени нещо, но нямаше нужното време, нито нужното качество, за да се справи със солидната отбрана на домакините.

Вижте класирането и програмата във Висшата лига

Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

20 Юли 2017

Ще се класира ли Лудогорец за групите на Шампионска лига през този сезон?

Резултати
04 Юли 2017Къде ще играе Димитър Бербатов през новия футболен сезон? 02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон?