Проведе се втори кръг от дисциплината Endurance Sprint

20 март 2017 | Източник: Novsport
Тя е част от Българския шампионат за издръжливост
В неделния ден на писта „Дракон“, намираща се край село Калояново се проведе втори кръг от дисциплината Endurance Sprint, която е част от Българския шампионат за издръжливост. Организаторите решиха да не се провеждат свободни тренировки, както вчера, а направо да се премине към квалификационната сесия, която бе 20 минутна. След нея състезателите имаха малка почивка и след това се впуснаха в състезанието.    Във втория кръг най-много участници имаше при туристическите автомобили с двигатели до 2000 куб.см. В този клас най-много обиколки за състезанието успяха да направят от отбора на Косе Босе с автомобил Renault Clio. Двамата пилоти успяха да навъртят общо 44 обиколки. На второ място, също с Renault Clio се класира отбора на Боила Автомоторспорт с обиколка по-малко, а трети в класирането остана отбора на Astra Sprint с автомобил Opel Astra.   В нововъведения клас на туристически автомобили до 1600 куб.см.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

25 Юни 2017

Кой отбор ще спечели турнира за Купата на конфедерациите 2017?

Резултати
02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон?