Носителят на Купата на България по баскетбол Берое направи голяма крачка към класиране за първи финал в клубната история в Балканската лига, след като в първия полуфинален мач победи като гост черногорския “Теодо Тиват“ с 69:78 точки (20:14, 14:26, 16:22, 19:16). Баскетболистите на Любомир Минчев изиграха много силен мач, особено във втората и третата четвърт, когато много добра стрелба от далечно разстояния изковаха успеха. Берое започна лошо срещата, като играчите на Любомир Минчев изоставаха с 4:11 след първите няколко минути. Гостите допускаха елементарни грешки в защита и предприемаха ниско процентни стрелби в атака, от което черногорците се възползваха максимално, за да увеличат аванса си до 9 точки при 19:10. Постепенно обаче Берое заигра по-добре. Заралии за пръв път поведоха в резултата в средатата на втората четвърт, когато Тихомир Желев бе точен за 25:24. Варненецът продължи със силната си игра в следващите минути и реализира три последователни тройки, с които Берое дръпна с 34:29. На почивката Берое имаше аванс от 6 точки при 40:34, а след паузата българският тим запази инерцията си и с отлична игра в защита и точна стрелба най-вече от зоната за три точки предреши още през третата четвърт изхода от мача. В последните 10 минути домакините от “Теодо“ успяха да съкратят малко изоставането си, не и без помощта на някои спорни съдийски отсъждания в тяхна полза. За Берое най-резултатен бе Брандис Рос с 22 точки.