Кипър губеше на почивката срещу Казахстан в контрола на стадиона в Ларнака, но с три гола през втората част донесе радост на феновете на „Антонис Пападопулос” за 3:1. Доскорошният възпитаник на Станимир Стоилов в Астана – Танас Нусербаев, сега вече в Ордабаси, даде преднина на Казахстан с 29-ата минута и гостите водеха на почивката. Нестор Митидес изравни 10 минути след паузата. Той познава отлично стадиона в Ларнака, защото играе за местния АЕК. Младият 20-годишен халф на Омония Фанос Кателарис направи пълния обрат за 2:1 в 62-ата минута, а само 5 минути по-късно съотборникът му Деметрис Кристофи покачи на 3:1. В събота кипърците са домакини на Естония в световните квалификации, докато Казахстан гостува на Армения в неделя.