Левски 2014 и Академик Бултекс 99 бяха в основата на един от най-интересните и оспорвани двубои през сезона в НБЛ, а за да бъде излъчен победител в този трилър бяха необходими не едно, а цели две продължения, като след техния край победата отпътува към Пловдив. Това се случи след 106:105 за един от по-добре представящите се отбори в баскетболния ни елит този сезон. Първата част бе изцяло за Левски 2014 и “сините” бяха напред в резултата през всичките 10 минути, водейки с 4 точки - 21:25 след нейния край. Те задържаха набраната инерция и самочувствие и стартираха втората четвърт с минисерия от 8-1, повеждайки с 22:33, но в оставащите седем минути до почивката гостите от Академик Бултекс 99 се върнаха на поносима дистанция и на почивката двата отбора се прибраха в съблекалнята при резултат 39:43. Пловдивчани догонваха съперника си и през доста сериозен период на третата част, но при 56:63 в полза на столичани Васил Бачев даде тон на гостите с два поредни коша и те стигнаха до първата си преднина в мача - 66:65 след 30 минути. Оставащите 10 минути от редовното време бяха доста оспорвани, а левскарите показаха характер и се върнаха в играта, макар за кратко да бяха изпуснали инициативата при 71:65. След интензивна гонитба Левски 2014 отново поведе - 80:82 след кош на Веско Веселинов и три минути до края, ала Семпъл бързо изравни за 82:82. В оставащите 2:44 минути Павел Иванов и Шакир Смит си размениха по една тройка, за да фиксират 85:85 и да пратят двубоя в продължение. Белфийлд и Смит превзеха допълнителните пет минути с общо 7 точки за 92:86, но Левски отново намери сили и начин да изравни - 92:92 благодарение на Евгени Хаджирусев и Павел Иванов. Дойдоха нови две смени на водачеството, а Смит даде надежда на Академик - 95:93. Станислав Славейков не трепна на два пъти от линията за 95:95 и 21 секунди до края, но Станислав Ваклинов се реваншира за по-ранните си пропуски от наказателната линия с 2/2 за 97:95. Хаджирусев показа непримиримост и изравни за 97:97, пращайки нещата във второ продължение, след като вкара 8 секунди преди сирената. Неочакван герой даде аванс на Левски 2014 рано през втория допълнителен период - Дойчинов откри резултата в тази част за 97:99, а серия от наказателни удари на Веселинов увеличи преднината на “синия” тим до 100:103.