Българите се класираха за трето участие на Европейско първенство, след като сториха това през 2008 и 2014 година, припомня Гонг.

България спечели с 3:1 срещу Босна и Херцеговина последния си мач от група 5 на европейските квалификации. По този начин "трикольорите" спечелиха групата със 7 точки.

Националите трябваше задължително да спечелят, за да си осигурят класирането на Европейското първенство.

България поведе с 1:0 още в 4-та минута, когато Георги Русев реализира отсъдената дузпа в наша полза. Босна можеше да изравни резултата в 27-та минута, но след удара на Сулич топката срещна напречната греда.

България удвои своята преднина в 29-та минута след гол на Петко Христов и асистенция на Георги Русев. Калоян Кръстев се разписа за 3:0 в добавеното време на първата част.

Босна успя да върне само един гол дело на Демирович в 64-та минута. Калоян Кръстев можеше да оформи своя хеттрик в 72-та минута, но ударът му бе отразен от Маркович.

Играчите на Босна доминираха до края на срещата, но българските футболисти съумяха да запазят аванса си от два гола и да се класират за Европейския форум в Грузия.