Швеция победи Португалия в контролна среща. Двата тима си поделиха по едно полувреме, като завършиха спора помежду си с атрактивното 2:3. На „Естадио до Маритимо” домакините водиха с 2:0 на почивката, но след нея гостите успяха да осъществят пълен обрат. Победното попадение падна в 3-ата минута на продължението на мача.   В началните минути Сам Ларсон имаше отлична възможност да отбележи, но направи по-трудното и не уцели вратата. Точен изстрел на Виктор Клаесон пък бе спасен от вратаря. Далечен шут на Кристофър Нюман също бе отразен. Исак Телин път стреля неточно от въздуха. В 18-ата минута Желсон направи чудесен пробив и намери Роналдо, за когото не бе трудно да прати топката в мрежата за 1:0. В 23-ата минута Нюман направи фрапантен пропуск. Удар от воле на Роналдо пък бе избит в корнер. След половин час игра, домакините притежаваха топката в 61 процента от времето.