Италия победи като гост Холандия в контролна среща. „Скуадрата” се наложи се наложи при визитата си на „Амстердам арена” с 2:1. Както е известно, след загубата от България с 0:2, „лалетата” уволниха своя наставник Дани Блинд. Така, в днешния мач те бяха водени от Фред Грим. Срещата бе историческа за гостите, тъй като Джанлуиджи Донарума стана най-младият вратар в историята на националния отбор на Италия, след като започна като титуляр на 18 години и 31 дни. Досега рекордът за най-млад страж на „Скуадрата” се държеше от Пиеро Кампели, който през 1912 година пази на 18 години, 6 месеца и 9 дни. Срещата започна с чудесен пробив на Куинси Проумс, който центрира към Джермейн Ленс. Последният засече с глава, но ударът му бе блокиран. В 10-ата минута отново Проумс центрира в наказателното поле, а в опита си да изчисти Алесио Романьоли прати топката в собствената си врата за 1:0. Отговорът на Италия бе светкавичен. 60 секунди по-късно Верати центрира от фаул, Хоед не успя да изчисти добре и топката попадна у Едер, който с шут извън наказателното поле изравни – 1:1. В 27-ата минута Холандия отново можеше да поведе. Стротман центрира от корнер, Бруно Мартинс се извиси и засече с глава, но топката се отби в напречната греда. Опасен изстрел на Запакоста пък се отклони в съперников футболист и излезе в корнер. Той бе изпълнен от Верати, а ударът с глава на Марко Пароло бе избит от вратаря. Топката стигна до Леонардо Бонучи, който я прати в мрежата, осъществявайки пълен обрат – 1:2 в 32-ата минута.