Бразилците имат актив от 33 точки в квалификациите в зона Южна Америка, като имат само едно поражение в 14 изиграни срещи.

Филипе Коутиньо даде аванс за домакините в 34-ата минута, а Неймар удвои аванса за Бразилия в 63-ата минута.

Класическата победа беше оформена от Марсело четири минути преди изтичане на редовното време. Парагвай е на осма позиция в класирането със само 18 точки.

В друга среща от квалификациите в Южна Америка тимът на Аржентина изненадващо загуби с 0:2 като гост срещу Боливия. "Гаучосите" играха без звездата си Лионел Меси, който е наказан с лишаване от състезателни права за четири срещи. Това беше първият мач, в който аржентинците бяха без футболиста на "Барселона".

Хуан Карлос Арсе даде аванс за боливийците в 31-ата минута, а Марсело Морено фиксира крайното 2:0 девет минути след началото на втората част.

Аржентина е на пето място в класирането с актив от 22 точки, а Боливия заема девета позиция със само 10 точки.

Чили очаквано спечели с 3:1 у дома срещу аутсайдера Венецуела и е на четвърто място в класирането с 23 точки.

Перу победи с 2:1 у дома Уругвай и има 18 точки. Уругвайците са трети с 23 точки.

Колумбия победи с 2:0 като гост Еквадор и заема второ място във временното класиране с 24 точки.