Голдън Стейт Уориърс поведе с 2-0 победи в плейофната серия с Портланд Трейл Блейзърс. Във втория сблъсък между двата тима, игран отново в „Оракъл Арина” в Оукланд, „воините” надделяха над своя съперник със 110:81. Въпреки липсата на основния си реализатор Кевин Дюрант, който пропусна срещата поради контузия, играчите на Стив Кър доминираха през почти целия двубой и заслужено се поздравиха с успеха. Голдън Стейт стартира много силно и след края на първата четвърт вече имаше двуцифрен аванс – 33:17. Гостите от Портланд подобриха представянето си през втората част, но въпреки това на полувремето отново бяха догонващи – 55:46 в полза на Уориърс. След паузата домакините тотално отказаха своя съперник, като на моменти преднината им достигаше 34 точки. В крайна сметка финалната сирена дойде при 110:81. Най-резултатен за победителите бе Стеф Къри, който завърши с 19 точки, към които добави 6 асистенции, 6 борби и 4 откраднати топки. 16 пункта вкара Клей Томпсън, а с 15 от скамейката се включи Джавейл Макгий. За Портланд 15 точки вкара крилото Морис Харклес, докато лидерите на тима Деймиън Лилард и Си Джей Маккълъм записаха скромните 12 и 11 точки. Следващите два мача от серията са в Портланд. В друг двубой от плейофите на Запад Хюстън Рокетс поведе с 2-0 победи в серията си с Оклахома Сити Тъндър. Отново у дома тимът от щата Тексас се наложи трудно със 115:111 и така направи сериозна стъпка към класиране в следващата фаза. Въпреки че изоставаха в големи периоди от двубоя, Хюстън успяха да отмъкнат победата в последната четвърт след силна серия в заключителните минути.