Испанец спря №1 в тениса Анди Мъри в луд мач

20 април 2017 Редактор: Надежда Христова
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Анди Мъри напуска турнира в Монте Карло
Испанецът Алберт Рамос-Виньолас поднесе голяма изненада, след като отстрани водача в световната ранглиста Анди Мъри.

Левичарят, който е №15 в схемата, се наложи над Мъри след обрат с 2:6, 6:2, 7:5 след два часа и половина игра и се класира на четвъртфиналите на турнира в Монте Карло, съобщи "Тенис 24".

Първата част беше за Мъри, който стартира трудно, но след по два разменени пробива, влезе в ритъм и я спечели. В следващата обаче левичарят от Испания направи два брейка, за да изравни резултата. В заключителния сет водачът в схемата поведе с 4:0 и изглеждаше, че ще приключи бързо двубоя. Но Рамос-Виньолас не се предаде и изравни - 4:4.

В следващия гейм при сервис на шотландеца тенисистът от Барселона поведе с 40:0, но пропиля трите т. нар. "скрити мачболи" и Мъри взе подаването си. Това не отчая 24-ия в света и той проби за 6:5, след което вече сервираше за победата.

Виньолас стигна на два пъти до мачбол и при втория ликува, след като късата топка на световния №1 не премина мрежата.

Съперник на 29-годишния испанец на четвъртфинала ще бъде Марин Чилич. Петият поставен хърватин се наложи над №9 Томаш Бердих от Чехия с 6:2, 7:6(0).
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

20 Юли 2017

Ще се класира ли Лудогорец за групите на Шампионска лига през този сезон?

Резултати
04 Юли 2017Къде ще играе Димитър Бербатов през новия футболен сезон? 02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон?