Бостън Селтикс спечели мач №3 от плейофната серия с Чикаго Булс и намали изоставането си до 1-2 победи. Завършилият на първо място в редовния сезона на Източната конференция тим на Селтикс спечели категорично като гост със 104:87. Играчите на Брад Стивънс водеха през почти целия двубой, като още през първата част натрупаха солиден аванс – 33:15. Въпреки силната втора четвърт за Чикаго, на почивката „биковете” отново бяха догонващи – 44:41 в полза на Бостън. През второто полувреме гостите успяха да удържат преднината си и да се поздравят с първия си успех в серията. Най-полезен за победителите бе центърът Ал Хорфорд, който приключи с 18 точки и 8 борби, а с по 16 пункта завършиха Айзея Томас и Джей Краудър. За Чикаго, които бяха без основния си плеймейкър Раджон Рондо, Дуейн Уейд вкара 18, а 16 добави Джими Бътлър, но и това не помогна на домакините да избегнат поражението. Следващият двубой е в неделя, отново в Чикаго. В двубой от плейофите в Западната конференция Оклахома Сити Тъндър също записа първа победа в серията си с Хюстън Рокетс. Пред своите фенове „гръмотевиците” надделяха трудно със 115:113 и по този начин намалиха пасива си до 1-2 победи. Ръсел Уестбрук завърши с втория си пореден трипъл-дабъл в серията, записвайки 32 точки, 13 борби и 11 асистенции за ценния успех, а Таж Гибсън добави 20 пункта.