Хамилтън спечели квалификациите в Барселона

13 май 2017 Редактор: Юлиан Иванов
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Люис Хамилтън спечели първа позиция на стартовата решетка за Гран при на Испания във втора поредна година.

Британецът победи в оспорвана битка Себастиан Фетел от "Ферери" и съотборника си в "Мерцедес" - Валтери Ботас. Това беше 64-и полпозишън в кариерата на британеца, който вече има само един по-малко от своя идол Аертон Сена.

Хамилтън завъртя най-добрата обиколка в рамките на 1:19.149 минути, а Ботас, който спечели първата си победа във Формула 1 преди две седмици, остана трети. По-реалната заплаха за британеца обаче беше Фетел, който загуби битката за първото място с 0.051 секунди. Кими Райконен пък остана четвърти с втория болид на "Ферари".

Холандският тийнейджър Макс Ферстапен, който стана най-младият победител в историята на Формула 1 именно в Барселона преди година след сблъсък между Хамилтън и Нико Росберг на старта, финишира пети в съботната квалификация. До него ще стартира съотборникът му в "Ред Бул" - Даниел Рикардо.

9. Фелипе Маса (Бразилия), "Уилямс" - 1:21.232

10. Естебан Окон (Франция), Форс Индия - 1:21.272.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

20 Юли 2017

Ще се класира ли Лудогорец за групите на Шампионска лига през този сезон?

Резултати
04 Юли 2017Къде ще играе Димитър Бербатов през новия футболен сезон? 02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон?