Хамилтън спечели състезанието в Барселона

14 май 2017 Редактор: Юлиан Иванов
Виж 1 снимка
Сн.: БТА
Британецът Люис Хамилтън с ”Мерцедес” записа втора победа за сезона във Формула 1
Британецът Люис Хамилтън с "Мерцедес" записа втора победа за сезона във Формула 1, след като триумфира в Гран при на Испания на пистата в Каталуния.

Хамилтън даде време от 1:35:56.497 часа, а втори след него с изоставане от 3.490 секунди завърши германецът Себастиан Фетел ("Ферари"). На почетната стълбичка се качи и австралиецът Даниел Рикардо ("Ред Бул"), който обаче остана на 1:15.820 минути от победителя. Рикардо бе и единственият друг пилот от всички 16 завършили, който не бе задминат от Хамилтън и Фетел с поне обиколка.

Още от старта стана ясно, че британецът и германецът ще водят лют дуел помежду си, след като другите им основни конкуренти имаха много сериозни проблеми. Фетел стартира отлично и още и още на първия завой успя да задмине Хамилтън, докато двама от най-добрите пилоти - Макс Верстапен с "Ред Бул" и Кими Райконен с "Ферари" се сблъскаха, като финландецът отпадна веднага, докато холандският тийнейджър напусна състезанието малко по-късно.

При инцидента пострада и стартиралият от трета позиция Валтери Ботас, който обаче успя да продължи. Фетел и Хамилтън се движеха много близо един до друг през цялто време и в 44-тата обиколка британецът предприе атака, с която изпревари пилота на "Ферари".

До края Хамилтън нямаше особени проблеми да задържи първата си позиция, като тактиката на "черните кончета" да атакуват в последните обиколки се оказа неуспешна. Малко по-рано, в 39-ата обиколка, съотборникът на Хамилтън Валери Ботас отпадна заради проблем с двигателя.

В класирането при пилотите водач продължава да бъде Фетел със 101 точки. Втори е Хамилтън с 98, а трети е Ботас с 63.

При конструкторите лидер е тимът на "Мерцедес" със 161 точки, пред "Ферари" със 153 и "Ред Бул" със 72.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

20 Юли 2017

Ще се класира ли Лудогорец за групите на Шампионска лига през този сезон?

Резултати
04 Юли 2017Къде ще играе Димитър Бербатов през новия футболен сезон? 02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон?