17 май 2017 Редактор: Стоян Гогов
Виж 1 снимка
Сн.: Bulphoto
Валентин Братоев има тежка контузия
Валентин Братоев отпадна от сметките на Пламен Константинов за мачовете на националния отбор по волейбол през лятото на 2017 г.

Посрещачът ще пропусне Световната лига и Европейското първенство в Полша през август заради операция, съобщава bTV.

Хирургическата интервенция е наложителна заради сериозна контузия на играча в тазобедрената става. Константинов се е принудил да освободи играча на "Нефтохимик" след обстойни прегледи.

В тима остава близнакът на Валентин - Георги Братоев, който е разпределител.

Възстановяването на Валентин ще трае от 4 до 6 месеца и той ще бъде на разположение на своя клубен отбор за следващия сезон.

Селекционерът Константинов ще може да разчита на Тодор Скримов, Николай и Розалин Пенчеви, Мартин Атанасов и Димитър Маринков. Опитният Тодор Алексиев също е с контузия и няма да може да се включи в мачовете на националите. От наличните волейболисти само Скримов и Ники Пенчев са взимали участие в големи форуми с отбора.

"Лъвовете" първо ще се включат в Световната лига. Първите срещи от турнира са във Варна и започват на 9 юни. Европейското първенство пък стартира на 24 август.

Волейболен скандал в Русия с Пламен Константинов > > >
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

12 Май 2017

Кой ще завърши на второ място в крайното класиране този сезон на българското футболно първенство след шампиона Лудогорец?

Резултати
02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон? 19 Април 2017Кой отбор ще спечели Шампионска лига през този сезон?