Шампионът в Националната баскетболна асоциация Кливланд Кавалиърс стартира с категорична победа финалите на Източната конференция. В първия мач Кавс надделяха като гости над Бостън Селтикс със 117:104 и по този начин поведоха в серията с 1-0. Това бе и девета поредна победа за шампионите от началото на плейофите. Пред пълните трибуни в „ТД Гардън” в Бостън, тимът на Тай Лу тотално надигра своя съперник и не остави никакви съмнения в крайния си успех.  Още в началните минути шампионите успяха да се откъснат напред в резултата, като в края на първата четвърт преднината им бе 11 точки – 30:19. ЛеБрон Джеймс и компания продължиха да доминират и логично на почивката авансът им вече бе над 20 точки – 61:39.