С рекорден брой участници, прекрасно слънчево време и много вълнуващи емоции протече четвъртият Маратон на приятелството Плевен, провел се на 21 май в красивия северозападен български град. Над 550 бегачи от над 21 държави и на най-различна възраст се събраха тази неделя на ключовата стартова зона в центъра на града, за да премерят сили и състезателен дух в дисциплините класически маратон  42.2 км, полумаратон 21.1 км, щафета 2х10 км, 3 км градски крос „Аз мога!“ и детски маратон в три възрастови групи, с което доказаха, че активният начин на живот и спорта са все по-популярни сред най-малките. Пръв при мъжете, с време 2:30:04 часа, в дисциплина маратон 42,2 км се класира кениецът Аугустус Кипкулей Кипроно. Той успя да задмине миналогодишния първенец Димчо Мицов, който тази година зае второто място с време 2:36:34 часа. Третото място с време 2:41:59 завоюва Илия Куцаров.   При жените в маратонската дистанция (42,2 км) първа финишира 18-годишната Габриела Красимирова (03:09:02), втора е Таня Димитрова, пробягала дистанцията за  3:12:02, а трета се класира Виолета Тотева с резултат 3:12:08. Победител в полумаратона (21 км) при мъжете е Йоло Николов, преодолял трасето за 1:11:23, а на второ и трето място се класираха съответно Шабан Мустафа (1:11:23) и Ивайло Каменаров (1:14:03).  Безапелационен шампион при дамите в тази дисциплина за трета поредна година е Милица Мирчева, регистрирала време 1:20:22, с което подобри резултата си от 2016 г. с 1 минута. Второто място в полумаратона грабна Радосвета Симеонова с време 1:20:46, а трета се класира Анита Кръстева (1:30:05). Победител в щафетата (2x10,5 km) стана тандемът Георги и Тенчо Жекови, пробягали дистанцията с общо време 1:20:31. Най-бързите и най-атрактивните получиха стилни медали и отличия, осигурени от любезните партньори на събитието.