Голдън Стейт няма да стане шампион на НБА без загубена среща след като Кливланд ги разгроми с 21 точки разлика в мач №4 - 137:116. Серията отново се пренася в Калифорния при 3:1 победи в полза на Уориърс.   Идентичен сценарий като миналогодишните финали с изключение на това, че тази година Голдън Стейт спечели първите три мача от финалите.   Кайри Ървинг и ЛеБрон Джеймс бяха в основата на победата. И двамата играят безупречно, когато Кливланд са застрашени от елиминация. Миналата година в мач №5 се отчетоха с общо 82 точки, а в този случай вкараха 71 за успеха на “кавалерите“. Кайри Ървинг завърши с 40 точки и 7 успешни стрелби от зоната за три точки, а ЛеБрон добави 31 точки. Това е четвъртият случай на дуото на Кливланд, при който ЛеБрон и Кайри записват повече от 30 точки.   “Краля“ записа и 9-и трипъл-дабъл във финалите на НБА, с което задмина Меджик Джонсън и записа името си в историята, оглавявайки еднолично тази статистика.   Кливланд от своя страна записаха полувреме с най-много точки в историята на финалите - 86.